وب گستر میانه
       
       

|  تجارت الکترونیکی آموزش الکترونیکی  |  ثبت دامین  |  میزبانی وب  |  درباره ما  |  تماس با ما | English

 +98 423 2223164

 

فروش تمامی نت‌بوک‌ها در ماه فوریه با سیستم‌عامل ویندوز

امیر صادقی 25 فروردین 88
Amir@webgostarco.com

به گفته شرکت تحقيقاتي NPD، تقريبا تمامي نت‌بوک‌هايي که در ماه فوريه از سال جاري ميلادي فروخته شدند، به‌جاي لينوکس و ديگر سيستم‌هاي عامل به ويندوز مجهز بوده‌اند.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوي اين شرکت تحقيقاتي، اين آمارها کاملا برخلاف اطلاعات به‌دست آمده در مورد ميزان نصب سيستم‌عامل ويندوز روي نت‌بوک‌ها در نيمه نخست سال 2008 است. در شش ماهه اول از سال گذشته تنها 10 درصد نت‌بوک‌ها به همراه سيستم‌عامل مايکروسافت روانه بازار شدند.

"براندون لي‌بلانک"(Brandon LeBlanc) از کارشناسان مايکروسافت در پاسخ به آمارهاي منتشر شده از سوي شرکت NPD اعلام کرد: «نه تنها کاربران ترجيح مي‌دهند که کامپيوتر خود را با سيستم‌عامل ويندوز تهيه کنند، بلکه افرادي که لينوکس را در اختيار دارند نيز ترجيح مي‌دهند به سراغ ويندوز بيايند».

او در ادامه توضيح داد: «دو شرکت MSI و Canonical که به‌ترتيب در زمينه عرضه نت‌بوک‌هاي PC OEM و توزيع سيستم‌عامل Ubuntu Linux فعاليت مي‌کند، به صورت عمومي اعلام کردند که تغيير سيستم‌عامل کاربران از لينوکس به ديگر سيستم‌هاي عامل نسبت به ويندوز 4 برابر بيشتر است».

لي‌بلانک همچنين ادعا کرد که کاربران ويندوز را به دليل سادگي در به‌کارگيري ابزارها استفاده مي‌کنند و با اين سيستم‌عامل، انتخاب‌هاي بيشتري را در اختيار دارند.

او خاطرنشان کرد: «ما سيستم‌عامل Windows 7 را پيش از کامل شدن آن روي نت‌بوک‌ها آزمايش کرديم و برنامه ما اين است که قابليت نصب نسخه‌هاي مختلف Windows 7 را روي اين کامپيوترهاي قابل‌حمل کوچک فراهم آوريم»

 

نقل از همکاران سیستم

 

  

  بازگشت به صفحه اخبار

 
 

وب گستر

تجارت الكترونيكی

آموزش الکترونیکی

نرم  افزار

قیمت قطعات

خدمات وب

اخبار IT

مقالات برتر ...

    نکته های یاهو مسنجر

    پارتیشن بندی و FDISK

 آموزش ...

    مسیریاب های سیسکو

    وب و اینترنت

    گوگل

    شبکه

    زبان انگلیسی

راهنمای خرید قطعات

    راهنمای خرید Laptop

    اتنخاب دوربین دیجیتال

    انتخاب چاپگر مناسب

درباره وب گستر خاورمیانه

بهترین کیفیت تصویر 768*1024 و IE6.0

Copyright © 2003-2009 Webgostar! Inc. All rights reserved.

Email : WebMaster@Webgostarco.com

Designed By: Amir

وب گستر خاورمیانه