وب گستر میانه
       
       

|  تجارت الکترونیکی آموزش الکترونیکی  |  ثبت دامین  |  میزبانی وب  |  درباره ما  |  تماس با ما | English

 +98 423 2223164

 

پايان عرضه اكس پي به بعد از انتشار ويندوز 7 موكول شد

امیر صادقی 18 فروردین 88
Amir@webgostarco.com

با وجود محبوبيت ويندوز 7 كه هنوز در مرحله آزمايشي است و معلوم نبودن تاريخ انتشار نسخه نهايي آن، مايكروسافت به غول سازنده رايانه هيولت پاكارد اجازه مي‌دهد تا 30 ماه آوريل 2010 به عرضه رايانه‌هايي با ويندوز اكس پي ادامه دهد.

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، البته اين قرارداد هنوز اعلام نشده و بيش‌تر به عنوان شايعه دانسته شده است اما بر اساس گزارش AppleInsider، يك منبع آگاه در HP اعلام كرده مايكروسافت تا بعد از 30 ماه مي 2009 كه آخرين تاريخ براي فروش ويندوز اكس پي به شمار مي‌رفت به فروش اين ويندوز ادامه خواهد داد.

اما فروش اكس پي به معني پشتيباني شدن از آن نخواهد بود و طبق اطلاعات به‌دست آمده مايكروسافت پشتيباني كامل از اكس پي را قطع كرده و تنها به‌روزرساني‌هاي امنيتي عرضه مي‌كند.

بر اساس اين گزارش، بازگشت به اكس پي براي كاربران علاقه‌مند همچنان هزينه خواهد داشت و برخي از سازندگان رايانه براي بازگشت از ويستا به اكس پي از مصرف‌كنندگان تا 150 دلار دريافت مي‌كنند اما هزينه‌اي كه HP دريافت مي‌كند هنوز مشخص نيست.

اگر HP بتواند اكس پي را پس از پايان تاريخ حيات ‌آن همچنان عرضه كند اين احتمال وجود دارد كه ساير سازندگان رايانه نيز بتوانند اقدام مشابه را انجام دهند.

تاريخ مفروض براي انتشار ويندوز 7 ، ماه اكتبر 2009 است و تمديد اكس پي تا پس از اين تاريخ، تصميم‌گيري درباره ارتقاء سيستم به ويستا يا نسخه‌هاي ديگر سيستم عامل را براي مصرف‌كنندگان امكان‌پذير مي‌كند.

 

 بازگشت به صفحه اخبار

 
 

وب گستر

تجارت الكترونيكی

آموزش الکترونیکی

نرم  افزار

قیمت قطعات

خدمات وب

اخبار IT

مقالات برتر ...

    نکته های یاهو مسنجر

    پارتیشن بندی و FDISK

 آموزش ...

    مسیریاب های سیسکو

    وب و اینترنت

    گوگل

    شبکه

    زبان انگلیسی

راهنمای خرید قطعات

    راهنمای خرید Laptop

    اتنخاب دوربین دیجیتال

    انتخاب چاپگر مناسب

درباره وب گستر خاورمیانه

بهترین کیفیت تصویر 768*1024 و IE6.0

Copyright © 2003-2009 Webgostar! Inc. All rights reserved.

Email : WebMaster@Webgostarco.com

Designed By: Amir

وب گستر خاورمیانه