وب گستر میانه
       
       

|  تجارت الکترونیکی  |  آموزش الکترونیکی  |  ثبت دامین  |  میزبانی وب  |  درباره ما  |  تماس با ما  |

 +98 423 2223164

 

... مقالات »»

 آموزش راه اندازی شبکه های کامپیوتری :

امیر صادقی 8 تیر 86  
Amir@webgostarco.com  

ابتدا باید کارت شبکه را روی کامپیوتر ها نصب کنیم.
 بعد از اینکه کارت شبکه ها رو نصب کردید. اگر فقط دو تا کامپیوتره را می خواهید به هم متصل کنید نیاز به وسیله ی دیگری ندارید فقط کابل را متصل میکنید به کارت های شبکه .البته دقت کنید که در اینصورت باید از کابل مخصوص که کابل Back-to Back یا Crossover میگویند استفاده کنید.
ولی اگر بیشتر از دو تا کامپیوتر دارید میتوانید یک Switch تهیه کنید، سپس با استفاده از کابل های شبکه استاندارد یک کابل از هر کامپیوتر به سویچ وصل کنید.
بعد از اینکه اتصالات سخت افزاری را وصل کردید به قسمت Network Connection در Control Panel رفته و روی Local area connection  راست کلیک کرده به قسمت Propetise رفته و در تب General به گزینه Internet Protocol رفته و به هر دو سیستم باید ای پی بدهید.مثلا مشخصات ای پی آدرس های یک سیستم را به صورت زیر  تنظیم کنید:

IP Address:192.168.0.1
Subnet Mask:255.255.255.0
فعلا هم نیازی به پر کردن dns server , defult gateway ندارید.
بعد رو کامپیوتر دیگر هم مشخصات را زیر را بدهید.

IP Address:192.168.0.2
Subnet Mask:255.255.255.0
بعد دوباره روی کارت های شبکه یا همان Local Area Connection راست کلیلک کرده و گزینه Enable را انتخاب کنید.
بعد اگر کابل کشی درست انجام شده باشد نباید علامت ضرب در قرمز رنگی روی کار تهای شبکه بیفتد و اگر دارای ای پی هم باشند نباید علامت مثلث زرد رنگی روی آنها بیفتد.در اینصورت شبکه آماده ست.

براي به اشتراك گذاشتن حتما بايد File And Printer Sharing For Microsoft Network را فعال كرده باشيد
براي اين كار مي تونيد از كنترل پانل وارد Network Connection شويد و بعد روي كانكشن مربوط به كارت شبكه كليك راست كنيد و گزينه Properties را انتخاب كنيد در تب General ببينيد آيا گزينه بالا وجود داره و تيك خورده است؟
اگر وجود نداره دكمه INstall را بزنيد بعد Service را انتخاب كنيد و بعد Add را بزنيد. حالا از سمت چپ Microsoft را انتخاب كنيد و از انتخاب هاي سمت راست روي گزينه File And Printer Sharing For Microsoft Network كليك كنيد و OK را بزنيد. ممكنه از شما درخواست كند كه سي دي ويندوز رو قرار بدهيد، اين كار را انجام بيهد و منتظر بمانيد تا عمليات به پايان برسد.
بعد از اين شما مي تونيد با كليك روي آيكون پرينتر گزينه Sharing را انتخاب كنيد و با انتخاب قسمت Share this printer و زدن دكمه OK پرينتر شما به اشتراك گذاشته ميشود و بايد البته درايورها را در كامپيوتر ديگه هم نصب كنيد.
همچنين مي توانيد هر كدام از پوشه ها و يا حتي درايو هایتان را به اشتراك بگذاريد به اين ترتيب كه روي هر كدام كه خواستيد كليك راست مي كنيد و Properties‌ را باز مي كنيد و بعد از تب Sharing‌ گزينه Share This Folder را انتخاب مي كنيد و نام پوشه را به دلخواه براي كامپيوتر مقصد تغيير ميدهيد .

وب گستر

تجارت الكترونيكی

آموزش الکترونیکی

نرم  افزار

قیمت قطعات

خدمات وب

مقالات برتر ...

    نکته های یاهو مسنجر

    پارتیشن بندی و FDISK

 آموزش ...

    مسیریاب های سیسکو

    وب و اینترنت

    گوگل

    شبکه

    زبان انگلیسی

راهنمای خرید قطعات

    راهنمای خرید Laptop

    اتنخاب دوربین دیجیتال

    انتخاب چاپگر مناسب

درباره وب گستر خاورمیانه

بهترین کیفیت تصویر 768*1024 و IE6.0

Copyright © 2003-2008 Webgostar! Inc. All rights reserved.

Email : WebMaster@Webgostarco.com

Designed By: Amir

وب گستر خاورمیانه